077-2200122 office@zelcer.co.il

באופן תיאורטי, הגשת תביעת נזיקין בארצות הברית, אינה דבר מורכב. מדובר בהליך פרוצדורלי משפטי, שנראה מאוד פשוט ואשר במבט ראשון, לא ניתן להבחין במורכבות בהליך.

נדמה שכל מה שצריך לעשות, זה לידע את בית המשפט ואת הצד השני בדבר הטענות שלכם באשר לנזק שנגרם לכם בארצות הברית, וכך, תוכלו לקבל את הפיצוי המגיע לכם.

ואולם, ברור שאין אלה פני הדברים. אין מדובר בהליך פשוט וטכני, אלא בהליך הדורש מומחיות ומיומנות כמו הרבה תחומים אחרים, במאמר הבא, ננסה להסביר על עקרונות הבסיס הנדרשים לצורך הגשת תביעת נזיקין בארצות הברית.

יש להדגיש כי ישנם הבדלים חוקיים בין המדינות השונות בארצות הברית ולכן, אין דין תביעת נזיקין בניו יורק כדין תביעת נזיקין בפלורידה.

למשרדנו רשת קשרים ענפה עם משרדי עורכי דין במדינות השונות בארצות הברית לצורך ניהול תביעה משפטית בארצות הברית.

איך מגישים תביעת נזיקין בארה"ב. הגשת תביעת נזיקין בארצות הברית.

בין אם מדובר בתאונת דרכים בארצות הברית ובין אם מדובר בתביעת רשלנות רפואית בארצות הברית, עקרונות היסוד די דומים והקווים המנחים של המידע המפורט להלן, רלבנטיים לכל תביעות הנזיקין בארה"ב בשינויים קלים.

שלב ראשון – איתור הראיות לפגיעה

כמו בכל תביעה, יש צורך לאתר את הבסיס לאותה תביעה ולהשיג את מירב הראיות לאירוע הנטען.

בין אם מדובר בנפילה בארה"ב בעקבותיה רוצים לתבוע ובין אם בתאונת דרכים, כדאי מאוד לאסוף את פרטי הקשר של העדים (שמות מלאים, מספרי טלפון, כתובת פיזית, כתובות אימייל וכל פרט מזהה אחר) ו/או את הסרטים ממצלמות אבטחה שיוכלו לסייע בהוכחת המקרה והנסיבות שגרמו לאירוע.

חשוב לזכור כי ההוכחות הרפואיות לנזק שנגרם לכם, אינן מספיקות כדי לענות על שאלת האחריות בתביעת הנזיקין (אחת משתי השאלות העולות בכל תביעת נזיקין – מי גרם או מי אחראי לנזק).

במדינות רבות בארצות הברית, כאשר נגרם לאדם נזק במקום ציבורי, המקום עורך מיד דו"ח פגיעה.

חשוב מאוד לא לאשר בדו"ח פרטים שאינם ידועים לכם ובכל אופן, לבקש עותק מאותו דו"ח פציעה.

לגבי תאונות דרכים בארצות הברית, גם אז במדינות רבות נערך דו"ח משטרתי באשר לנסיבות האירוע ולדו"ח המשטרתי, חשיבות רבה להוכחת התביעה שתנוהל לקבלת הפיצוי הכספי בגין תאונת הדרכים.

שלב שני – איתור החומר הרפואי

איסוף כלל החומר הרפואי בקשר לאירוע. החל מהחומר הרפואי הראשוני שניתן על ידי האמבולנס אשר פינה את הנפגע, ממשיך בדו"חות חדר המיון אשר טיפל בנפגע, ניתוחים, אשפוזים, טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק שניתנו לנפגע ובסה"כ, כל חומר רפואי רלבנטי.

בכל ביקור אצל הרופא, כדאי מאוד להדגיש בפניו, את הקשר לאירוע ממנו נגרם הנזק ולוודא שהדבר מופיע בתרשומת שערך הרופא בקשר לביקור.

נושא נוסף בהקשר זה, בתביעת נזיקין בארה"ב, ניתן לתבוע גם כספים בגין הוצאות רפואיות שהיו לנפגע.

שלא כמו במדינת ישראל, בארצות הברית הטפולים הרפואיים הינם מאוד יקרים ובין אם ניתן טיפול בישראל ובין אם הטיפול הרפואי ניתן בארה"ב, ניתן לקבל פיצוי על ההוצאות שהוצאו בפועל.

לכן, כדאי מאוד לשמור גם קבלות על הוצאות רפואיות שהוצאתם בקשר לפגיעה.

שלב שלישי – העברת כלל המסמכים לעורך הדין לצורך הכנת התביעה

עורך הדין האמריקאי יבחן את כלל המסמכים שהעברתם לו בקשר לנזקים שלכם ולנסיבות שהובילו לנזק ויוכל להכווין אתכם לאתר מסמכים חסרים או להסביר היכן בכוונתו לנסות ולאתר מסמכים הקשורים בפציעה שלכם.

חלק מהיתרונות של המשרד שלנו, שאנחנו מצויים היטב בבירוקרטיה הישראלית ומכירים היטב את הדרכים לקבלת מידע מקופות החולים ובתי החולים בישראל וכך, לקוחות אשר מגיעים אלינו לאחר תאונת דרכים בארצות הברית או לאחר שנפגעו באירוע אחר בארצות הברית ומבקשים להגיש שם תביעה, ביכולתינו לסייע להם באיתור החומר הרפואי.

שלב רביעי – בדיקה של עורך הדין האם התביעה לא התיישנה

בארצות הברית, במדינות השונות חוקים שונים. לכן, תקופות ההתיישנות בארצות הברית שונים ממדינה למדינה.

במדינת ישראל החוק הישראלי קובע כי מרבית ההליכים האזרחיים, התביעות בהם מתיישנות לאחר 7 שנים (להוציא חריגים בחוק).

בארצות הברית הדבר שונה בתכלית.

ישנם מקרים בהם תקופת ההתישנות בארצות הברית הינה שנה אחת. לכן, כדאי מאוד לפנות מוקדם ככל הניתן לאחר האירוע לעורך דין המתמחה בנזיקין בארצות הברית לצורך בירור תקופת ההתיישנות.

שלב חמישי – משלוח מכתב התראה

לאחר איסוף החומר, גיבוש עמדה משפטית בקשר לתיק ולאחר בדיקת תקופת ההתיישנות, במידה ואכן יש בסיס להגשת תביעה, ניתן אך לא חובה (ברוב המקרים) לשלוח מכתב התראה לנתבע.

בין אם מדובר בחברת ביטוח או אדם פרטי אשר גרם לכם נזק בארצות הברית, ניתן לשלוח מכתב דרישה לצורך קבלת פיצוי בגין הנזק שנגרם לכם.

קשה לומר שמכתב התראה פותר את כלל המחלוקות ואולם, לעיתים, מדובר בגוף אשר לא מעוניין לנהל הליכים משפטיים או לחילופין לא מעוניים שההליכים המשפטיים הללו יקבלו פומביות אשר תוביל לפרסום שלילי עבורו.

לכן, חלק מהנתבעים, יעדיפו לסיים את המחלקות במו"מ מחוץ לכתלי בית המשפט ולשלם את הפיצוי הנדרש מהם.

שלב שישי – הגשת התביעה

במידה והמו"מ לאחר משלוח מכתב ההתראה לא צלח, ולא התקבל פיצוי כלל או באם הצעת הפשרה לא תאמה את הציפיות של התובע/הנפגע, ניתן להגיש תביעה.

התביעה מוגשת לבית המשפט אשר בסמכותו לדון בתביעה, זה המקום להזכיר כי במדינות השונות בארה"ב חוקים שונים וכי סדרי הדין שונים בין מדינת ניו ג'רסי לדוגמא ובין מדינת פנסילבניה.

נזק שנגרם בפנסילבניה, תוגש עבורו תביעה במדינת פנסילבניה לרוב.

שלב שביעי – ניהול התביעה בארצות הברית

בתביעות נזיקין, ישנן שתי שאלות מרכזיות אשר על התובע להוכיח.

השאלה הראשונה הינה שאלת האחריות, מי גרם לנזק שנגרם לו? לרוב, על השאלה הזו לתובע אין הרבה להוסיף מלבד הגרסה שלו לאירוע, הראיות שסיפק לעורך הדין או המידע שהעביר לעורך הדין לצורך איתור הראיות.

השאלה השניה שנשאלת, הינה שאלת גובה הנזק, בשאלת גובה הנזק, התובע יביא חוות דעת מטעמו, להוכחת טענותיו הרפואיות.

כך לדוגמא נכות, אובדן כושר עבודה, הכרה בצלקות שנגרמו לו מהאירוע וכו'.

הנתבע יביא חוות דעת מטעמו בניסיון לסתור את גובה הנזקים הנטענים, ולבסוף, בית המשפט יכריע על בסיס חוות הדעת שהונחו בפניו.

שלב שמיני – ניהול מו"מ לפשרה הליכי גישור בארה"ב, הליכי בוררות בארה"ב

בשלב זה, לעיתים קרובות, מנהלים הצדדים מו"מ נוסף, לאחר זה הנזכר בשלב החמישי המוזכר מעלה.

ההבדל העיקרי בין המו"מ המוזכר מעלה ובין המו"מ בשלב הזה, שהצדדים יודעים היטב את החולשות שלהם ואת החוזקות שלהם ולכן, יש באפשרותם להגיע לפשרה מחוץ לכתלי בית המשפט.

אין הדבר אומר שבכל המקרים ניתן להגיע לפשרה ואולם, באם הפשרה משרתת את האינטרס של שני הצדדים שלא לנהל את ההליך, הצדדים מגיעים לפשרה לעיתים.

שלב תשיעי – פסק הדין

פסק הדין ניתן לאחר שמיעת כל ההליך, ולאחר שהשופט ו/או המושבעים (בהתאם לסיטואציה) שמעו את הצדדים והתרשמו מהראיות שהובאו בפניהם, פסק הדין יכול לקבוע סכום פיצוי לנפגע ולרוב גם יקבע פיצוי עתידי על הנזקים שנגרמו לו וכן תשלום לנפגע בגין ההוצאות הרפואיות שכבר הוציא וכן להוצאות הרפואיות שעוד יהיה עליו להוציא בעתיד.

במאמר זה ניסינו להביא בקצרה את השלבים הבסיסים בהגשת תביעת נזיקין בארצות הברית.

בין אם נפגעתם בתאונת דרכים בארה"ב, בין אם נפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית ואף אם נגרמו לכם נזקי גוף אחרים בארה"ב, פנו אלינו עוד היום, ביכולתינו לסייע לכם לקבל את הפיצוי המגיע לכם.

ליצירת קשר זריזה

    Call Now Button077-2200122